Podpora bezpečnosti Grendel a.s.

Grendel

Proč se máme chránit ?


Kvalita připojení počítačů k síti InterNet se soustavně vylepšuje a počet počítačů připojených do sítě online neustále roste. Díky propojení firmních poboček přes síť Internet jsme schopni pohotově přenášet informace a výrazně zvednout produktivitu naši práce. Poslední nabídky širokopasmového připojení k síti InterNet ještě víc napomáhají rozvoji sítě síti.
Jenže online připojení našich počítačů znamená rovněž neustálou zranitelnost.
Naše počítače jsou vystavené neustálým útokům hackerů, virů a robotů - chytrých programů, které v síti Internet vyhledávají bezpečnostní díry svých budoucích oběti.
Napadené počítače se pak stávají základnou pro šíření nákazy na další počítače ...

Dosáhnout vysoké úrovně zabezpečení své sítě není v dnešní době jednoduchý úkol.
Jsou však firmy, které mají s podporou bezpečnosti bohaté zkušenosti a svěření tohoto úkolů takovým odborníkům je rozumná cesta jak si zajistit klidný spánek.


Co nabízíme ?


Jako první krok Vám nabízíme audit vašeho současného bezpečnostního systému.
V rámci služby Audit Lite naši technici provedou vzdáleně přes síť InterNet řadu testů vašeho připojení, ověří výskyt případných slabých míst ve vašem bezpečnostním systému a předají vám o výsledkách svých testů  zprávu.
V rámci služby Audit Profi naši technici kromě služby Audit Lite provedou na vašich počítačích  komplexní bezpečnostní testy zahrnující testy bezpečnostních záplat, antivirové testy a testy výskytů spy programů, tj. programů, které předávají informace o Vaši činnosti na počítači třetím osobám.
Výsledkem služby Audit Profi je rovněž zpráva o výsledku provedených testů.

Ve druhém kroku si uživatel může u nás objednat instalaci firewalové ochrany, navržené podle potřeb počítačového systému uživatele.
Současné vabízíme 3 typy firewolových zabezpečení:
Jaký firewall použít ?

broadband routerFW Lite

FW Profi
Současné nabízíme 3 typy firewolových zabezpečení:

1) FW router
- hardware obsahuje malý router/switch, který obsahuje 1 x WAN port 10Base RJ-45 a 4 x  LAN porty 10/100 RJ-45 ethernet
- firmware FW routeru podporuje NAT, základní logování události, DHCP

FW router představuje jednoduché a levné oddělení počítače/malé sítě uživatele od sítě InterNet.
Üroveň zabezpečení: malá

2) FW Lite
- hardware obsahuje PC s disketovou mechanikou, RAM 16MB, 1 x WAN port 10Base RJ-45 a 1 x  LAN port 10/100 RJ-45 ethernet
- firmware FW Lite je založen na OS Linux a podporuje NAT, logování události, vzdálený dohled přes SSH, možnost vzdáleného upgradu

FW Lite představuje nenáročný způsob jak oddělit menší počítačovou síť uživatele od sítě InterNet.
Úroveň zabezpečení: střední

3) FW Profi
- hardware obsahuje PC s pevným diskem, RAM 64MB, 1 x WAN port 10Base RJ-45 a minimálně 1 x  LAN port 10/100 RJ-45 ethernet
 - firmware FW Profi je založen na OS Linux a umožňuje ochránit několik síti uživatele, podporuje  služby QoS - sdílené využívání přístupových rychlostních pásem uživateli, podporuje NAT, detailni logování události a pokusů neoprávněných přístupu z WAN i z LAN, vzdálený přístup přes SSH, možnost vzdáleného upgradu

FW Profi představuje velmi výkonný ochranný systém, který dokáže nejen chránit několik síti uživatele, ale rovněž v případě použíti služeb QoS maximálně využit přenosového pásma ISP.
FW Profi je vhodný pro střední počítačové sítě nebo pro několik menších LAN.
Úroveň zabezpečení: vysoká

home